Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23


Ординські принципи Москви


У Чернігові побував і прочитав лекцію народний депутат України Андрій Іллєнко. Тема лекції: «Протистояння України-Руси та Московії. Історія та сучасність». Цією лекцією відновлюється школа політичної освіти Чернігівської обласної організації ВО «Свобода». «Кожного місяця ми будемо запрошувати цікавих лекторів: сучасних ідеологів українського націоналізму, відомих істориків, митців та краєзнавців, які будуть доносити правду до чернігівців. Найближчим часом ми організуємо зустрічі з істориком Ростиславом Мартинюком та відомим краєзнавцем Віктором Моренцем. Сьогодні ж ми розпочинаємо зі змістовної лекції Андрія Іллєнка на тему історичних відносин між Україною-Руссю та Московією», -- заанонсував голова Чернігівської обласної організації ВО «Свобода» Руслан Андрійко, повідомляє її прес-служба.

Андрій Іллєнко нагадав, що Московія є одвічним ворогом України, війна з яким триває століттями. « На жаль, навіть серед доволі проукраїнських громадян я часто чую здивування: як же «братній народ» розпочав війну з Україною? Насправді це є наслідком незнання історії нашої держави. Війна з Московією почалася ще з тих часів, коли почали зароджуватися так звані «Заліські землі», коли слов’янські племена почали змішуватися з угро-фінами. Саме тоді була закладена «міна сповільненої дії», яка постійно нависає загрозою над Україною».

На думку Андрія Іллєнка, Московія – завжди була частиною Орди, і цей ординський менталітет властивий їм і сьогодні. «На чому піднялася Московія? Московія була найвідданішим васалом Золотої Орди. Вона забезпечувала збирання данини та проводила найбільш жорстокі каральні операції проти слов’янських держав. Іван Калита за особливо віддану службу Орді отримав з рук хана титул «великий князь Московський». Оце і є, по суті, початок російської «государствєнності».

Іллєнко переконаний, що і зараз Московія базується на ординських принципах: « Є цар (хан), всі інші – холопи. Як і тоді, сьогодні Московія займається пограбунком навколишніх держав. Московія ніяк не може визнати, що українці -- інші, адже тоді постане питання: а хто ж вони? Нащадки угро-фінів та ординців? Метафізичний конфлікт двох сутностей: Київ – Москва ще досягне свого піку. І тоді все стане на свої історичні місця: Київ – нащадок слов’ян, частина європейського менталітету, Московія – ординці, представники азійської культури».

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18578.htmlРекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 0