Новости Чернигова и области 04.07.2016 в 20:52


У бібліотеці Короленка відбулася презентація книги «Служити народу – найвища честь!»


30 червня у Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулася презентація книги про українських дипломатів – уродженців Чернігівщини «Служити народу – найвища честь!»
Багатьох людей, хто насправді представляє Україну на міжнародній арені (дипломатів, консулів) українці не знають. А, між іншим, чимала їх кількість – вихідці саме з Чернігівщини. Ще у 2013 році виникла ідея написати збірку нарисів під назвою «Служити народу – найвища честь!». Трохи більше двох років пішло на підготовку видання, над яким працювали 17 авторів. Книга створена письменниками та журналістами, архівістами та музейниками, бібліотекарями та науковцями.

Серед яких Сергій Лаєвський, Володимир Сапон, Інна Аліференко, Ніна Ткаченко, Раїса Воробей, Людмила Пархоменко, Анатолій Тютюнник, Олексій Брик, Микола Рудько, Петро Медвідь, Тамара Демченко, Олександр Каранда. Упорядники – журналістка Наталія Авер’янова та Надзвичайний і Повноважний Посол України Петро Шаповал.
У привітальному слові заступник директора департаменту культури і туризму, національностей та релігій з економічних питань Любов Белінсон наголосила на важливості виходу цього видання, яке розкриває невідомі сторінки нашого краю через історії людей.

У своєму виступі Петро Дмитрович зазначив: «Прийняли рішення, що це будуть історичні нариси про людей, які працювали на цій ниві. Проте чернігівців було дуже багато. І ми прийшли до висновку, розказати про послів і генеральних консулів. Ми відібрали 32 особи (26 послів і 6 консулів). Самі нариси трошки різняться. Адже хотілося розповісти про людей всебічно, щоб розгледіти просто людину, живу людина, яка за всім цим стоїть».

Анатолій Тютюнник, співавтор книги, голова Національної спілки журналістів в області наголосив: «Нібито ми знаємо про Чернігівщину багато, знаємо багато про наш край, про його людей. Але я ніколи не думав, що на Чернігівщині є справжні династії дипломатичних працівників, надзвичайних і повноважних послів і генеральних консулів. Це вже ціла історія, і можна сказати, ціла Чернігівська школа».

Видання зможе зацікавити не лише дослідників, бо ж розповідає не лише про роботу дипломатів, а й про їх долі. Книга викличе інтерес у студентів, бо ж прослідковує історію представників Чернігово-Сіверської землі від часів Київської Русі до сьогодення. Читачам буде цікаво дізнатися про Романа Катіржного – посла гетьмана Богдана Хмельницького на перемовинах з Річчю Посполитою та Івана Биховця – дипломата часів Івана Мазепи, посла Російської імперії в Неаполітанському королівстві, Данії, Швеції та Австрії Андрія Розумовського та посла УНР у Румунії і Угорщині Миколу Ґалагана, Голову Надзвичайної Дипломатичної Місії України у Франції в 1918 році Миколу Могилянського, Надзвичайного і Повноважного Посла СРСР у Румунії Василя Дрозденка та сучасних дипломатів України – Володимира Желібу, Михайла Дашкевича, Левка Лук’яненка, Івана Майдана, Тетяну Іжевську, Петра Шаповала, Анатолія Дроня, Віталія Бойка та багатьох інших.
Петро Шаповал за традицією передав книги "Служити народу – найвища честь!" до бібліотек області, де і можна ознайомитися з історико-художнім виданням.

s57154400.jpgs04660873.jpg

s88267037.jpgs18163156.jpg

s52812404.jpgs70247303.jpg

s76748341.jpgs25230169.jpg

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18621.htmlРекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 0