Відкриття пляжу посеред літа

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

s20571962.jpg 1 липня оновлений міський пляж «Золотий берег» офіційно відкрили. Хоча роботи по його впорядкуванню велися з ранньої весни, а чому затягли їх - незрозуміло.

Організатори провели учора для всіх відпочиваючих концертну програма за участю виконавців та творчих колективів міста. Крім того, можна було подивитися на показові виступи волейбольних та футбольних команд. А для дітей працювали аніматори, які проводили «веселі старти».

На пляжі повністю вирівняний берег, завезений пісок з Голубих озер, побудовані футбольні та волейбольні майданчики, встановлені спеціальні парасольки для тіні, побудована окрема стоянка для автомобілів, тощо. Хоча стоянку краще б зробити зразу за мостом і кілька десятків метрів можна пройти пішки...

А що вирізили трохи дерев - дуже правильно: не треба пляж плутати з парком. Зрештою, і парк поруч.

Цікаво, що на міському пляжі можна побачити у плавках і міського голову Владислава Атрошенка, і голову обласної державної адміністрації Валерія Куліча.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18584.html

На Чернігівщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Як запобігти африканській чумі свиней, радилися на засіданні в Чернігівській облдержадміністрації. 

1 липня терміново скликано засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській облдержадміністрації. Причина – зафіксований випадок африканської чуми свиней в селі Хибалівка Куликівського району.

нарада 3 Про це нашому виданню повідомили в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

За інформацією в. о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області Сергія Чаплієва, напередодні, 30 червня, після відповідних досліджень підтверджено діагноз, через який загинуло шість свиней в одному з домогосподарств Хибалівки. Як запевнив керівник служби, наразі проведено відповідні заходи із захоронення тварин та дезінфекції території.

Цей випадок викликав велике занепокоєння керівництва облдержадміністрації. Перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич закликав членів комісії невідкладно детально розібратися із ситуацією та вжити всіх необхідних заходів щодо попередження розповсюдження захворювання на інші території. Адже ця ситуація загрозлива не лише для області, але й для всієї України.

Він зауважив, що минулого року зареєстрували 13 неблагополучних пунктів африканської чуми свиней у восьми районах області. Проте спільними зусиллями ситуація була виправлена.

Сьогодні ж перший заступник голови поставив перед відповідальними особами жорсткі вимоги щодо визначення чітких заходів задля вирішення проблеми. При цьому наголосив, що профілактична робота має попереджувати розповсюдження захворювання, проте не повинна зашкодити домогосподарствам інших територій.

нарада 2 Серед запобіжних заходів, на переконання членів комісії, має бути забезпечення роботи свиногосподарств всіх форм власності у «закритому режимі», тимчасове обмеження на певних територіях торгівлі живими свинями, заборона подвірного забою свиней на території зони нагляду для реалізації продуктів їх забою, вжиття заходів щодо недопущення здійснення торгівлі у невстановлених місцях.

нарада Крім того, відповідним службам необхідно підвищити контроль за популяцією диких кабанів на всій території області, у тому числі природно-заповідного фонду. Надзвичайно важливим є забезпечення належної роботи карантинних ветеринарно-поліцейських постів.

Пам’ятка населенню: Африканська чума свиней

Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна висококонтагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим ступенем смертності.
Гине до 100% захворілих свиней.
Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей.
Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні.
Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями.
Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров).
Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42оС, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно- фіолетові плями.
Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше.
Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:
— проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;
— не згодовувати свиням харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, виробляти утилізацію відходів у встановлених місцях;
— не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т. д.);
— не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;
— допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір’їв для огляду свиней та проведення заходів;
— негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби або сільським виконавчим комітетам;
— не допускати відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами;
— постійно вести боротьбу з гризунами;
— не завозити свиней без узгодження з Державною ветеринарною службою району з інших регіонів.
ПАМ'ЯТАЙТЕ: Виконання Вами цих рекомендацій – спрямоване на попередження заносу АЧС на територію Ваших подвір’їв та запобігання економічних збитків.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18583.html

ProZorro прижилось в Черниговской области. Мы третьи по количеству закупок

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

По результатам мониторинга электронных закупок Черниговская область вошла в ТОП-3 регионов Украины, активно использующих систему публичных торгов – ProZorro.

С начала этого года 292 учреждения и ведомства в Черниговской области начали почти 4000 процедур электронных закупок.

Успешно завершилось менее половины – 1786 торгов, но даже они позволили сэкономить 8,4 миллиона гривен (или 17%) – вместо планируемых 49,3 миллионов пришлось заплатить лишь 40,9 миллионов.

Чаще всего с помощью ProZorro чиновники покупали продукты питания (более четверти всех сделок), медицинское оборудование и медикаменты (11,4%).

Кроме того, произошло значительное количество закупок через ProZorro офисной и компьютерной техники и принадлежности (154 процедуры), нефтепродуктов и топлива (117 процедур).

Согласно официальным данным, по количеству начатых в 2016 году торгов Черниговщина заняла 4-е место. По количеству успешно проведенных электронных закупок – 3-е.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18582.html

На Трухановому острові

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

На пішоходному мосту пропонували стрибки з моста. Бажаючих було небагато. Більше роззяв. За мостом я опинився на Трухановому острові, там гриміла музика, і в кафе просто неба розімлілі від спеки відвідувачі пили охолоджений чай, колу, хлібний квас, їли морозиво. Горобці нахабно сідали на краю стола і зазирали їм у роти. Оси падали у плящанки з напоями. Навколо снували напівголі пляжники. Я подивився на пофарбовану в кольори українського прапора радянську скульптуру дівчини з заплічником і пішов до затоки.

s76813157.jpgЗа затокою в глибину острова йшла асфальтова дорога. Проїжджали автомобілі, мотоцикли, велосипеди. Я звернув праворуч, побрів лісовим путівцем і наткнувся на нудистський пляж. Біля річки дрімав голий чоловік, від довгого лежання на сонці схожий на вареного рака. Я пройшов уздовж річки і зупинився на мокрому піску. Пахло мулом. Цвіли жовті лілії, і повз мене пропливали байдарки. Я роздягнувся і зайшов у воду. Вода була прохолодною.

Недалеко від мене, за кущами, зупинилися чоловік і жінка. Жінка роздягнулася і гола зайшла у воду, а чоловік голосно розмовляв по телефону. З розмови та їхньої поведінки я здогадався, що він – директор школи, а вона – вчителька і його коханка.

Я заплив за лілії і ліг на спину. Наді мною літали великі бабки. Важко скидалася риба. Я гойдався на воді і дивився у затягнуте молочними хмарами небо. До мого тіла доторкалися маленькі рибки. На Трухановому острові я відчув нарешті, що всі мої проблеми кудись зникають. Мені стало легко від того, що я лежу у воді, гойдаюсь на хвилях і ні про що не думаю. Але мій спокій зруйнував рев моторного човна.

Я підняв голову. Недалеко від мене впав чоловік з водних лиж. Велика хвиля накотилась на мене, я ковтнув води і захлинувся. Чоловік довго ставав на лижі. Човен шарпнувся, нятягнув мотузку, і він знову впав у воду. Певно, був напідпитку і не міг змиритися, що заплатив гроші і не може покататись на лижах. Після п’ятого падіння лижника я доплив до берега і чекав, коли моторний човен попливе далі. Але чоловік був упертий.

Гола жінка теж вилізла з річки і невдоволено дивилася на моторний човен і чоловіка з лижами, що бовтавсь у воді. Директор школи продовжував розмовляти по телефону. Чоловік у воді знову став на лижі, моторний човен знову зірвався з місця, і він знову впав у воду. Велосипедист у кущах фотографував голу жінку й директора школи, що продовжував розмовляти по телефону. Я нятягнув джинси, взув мокасини і пішов геть з Труханового острова.

Володимир Даниленко

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18581.html

Збірна України. «Мохерова» і «мертва»

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Нищівне інтерв’ю Дениса Босянка про найгіршу команду Євро-2016. «Футбол 24» обговорив із провідним українським коментатором причини та наслідки повного провалу збірної України на чемпіонаті Європи. Із перших слів розмови відчувається, що Босянку страшенно болить тема французького фіаско нашої збірної. Коментатор безкомпромісно та емоційно реагує на кожне запитання і висловлюється «без купюр». Зрештою, уявити собі Дениса Босянка іншим – просто нереально.

-- Денисе, на Євро ми виступили так, що просто немає слів. Чи є слова у вас, і які вони?

-- Ви так одразу провокуєте мене на дуже смачні і глибокі лексичні вправи. Я почну із символа, як мене вчили на факультеті журналістики. Знаєте, що для мене є символом виступу нашої команди на чемпіонаті Європи? Це мохеровий рушник. Поясню, чому. Усі три матчі для нас були визначальними, але дуже показовим, символічним, зламним моментом став матч у Ліоні, на «Жерлані», з Північною Ірландією. Коли град зірвав матч, і арбітр, чех Краловєц, завів збірні в роздягальні, наші вболівальники, які перебували на стадіоні, не бачили того, що сталося опісля. А у телевболівальників така унікальна можливість була, бо робилися включення із підтрибунного тунелю. Футболісти Ольстера стояли, наче боксери, або боксери-собаки, яких забрали з поля бою, відірвали від шматка м’яса. У них були такі скажені очі, які шукали можливість, щоб знову побігти і з’їсти нарешті це м’ясо.

s31243720.jpgА що робила українська збірна?

Вона побігла за мохеровими рушниками. Почали вибирати оці мохерові рушники, які їм приніс наш персонал. А ще двоє-троє узагалі побігли переодягатися, знімати мокрі футболки, на що гравці Ольстера лише спантеличено кліпали повіками. У нас на цьому турнірі була мохерова збірна. Цей момент мене просто перекинув. Я зрозумів, що ніхто там рвати, боротися за м’ясо і помирати на полі не буде. Тому що мохерові рушники не дозволяють. Мохер – така суть цієї команди була.

-- За статистичними показниками збірна Україна – найгірша на Євро-2016. Ми й вилетіли з турніру найшвидше. А от за змістом гри – чи був хтось гірший від українців?

-- Та не було. Розумієте, можна розбирати нюанси, аспекти. Але найстрашніше, що не було ні серця, ні думки. Був пустопорожній футбол. Тобто, футболісти не викладали свої серця на полі попри те, що приїхали з усього світу заради них. Це другий виїзний чемпіонат в історії нашої збірної, але у Франції було набагато більше українських вболівальників, ніж у 2006-му в Дойчланді. Попри те, що зараз такий завал і така економічна катастрофа у переважної більшості народу. Але не у всіх серце б’ється від того, коли ти бачиш найдорожчі очі, заради яких потрібно жити і вигравати. Для людей, які туди поїхали вболівати, ця збірна справді була дуже дорога, на відміну від футболістів. Футболістів, які одягали футболку, які, начебто, співали гімн, але чомусь не заряджалися очима людей, що витратили просто скажену енергію заради них. Вони стояли, як, вибачте, доходяги.

-- Ці матчі з трибун переглянув ваш колега Дмитро Джулай. Що розповідав опісля?


-- Приблизно те саме, тільки джулаївською лексикою. Такої пустопорожньої і мертвої команди у нас ще не було. Можна вибачити технічні огріхи. Але порожніх сердець ти ніколи не вибачиш. Джул казав те саме. Збірна не билася, як багато "маленьких" команд на цьому Євро. Всі ці команди були з великим серцем.
Достатньо подивитися на один показовий матч Ірландія – Італія. Зрозуміло, що італійці виставили 9 нових футболістів, це була інша Італія. Але Ірландія вийшла з думкою, що без перемоги не буде завтра. Це читалося в очах кожного ірландського футболіста. Вони знали, що є гіршими за технікою, але навіть не задумувалися, що це їх може зупинити. Вони хотіли виграти і виграли б, навіть якщо б суперники виставили основну команду.

Ірландія видала практично той же футбол, як у 1994-му, коли також обіграла Італію – легендарну Італію, футболістів якої досі знаєш напам’ять, навіть запасних. Суперкоманду інтелектуала Арріго Саккі ірландці тоді здолали. І з тих часів у них практично нічого не змінилося – божевільна пристрасть і справжній героїзм. Тому і завойовує серця збірна Ірландії. Коли вона грає – стадіон, як правило, зелений.

-- Михайло Фоменко пішов у відставку. Але хіба лише він винен у цьому провалі? Які б ви виділили фактори?

s60385717.jpg-- Фактори? Система. Ця жахлива совєтська система, де все вирішують не щирі і чесні стосунки, а залаштункові, коридорні домовленості. Я це називаю "настільний футбол". У нас досі ера, коли є 3-4 олігархи, які контролюють усе. Знову ера Григорія Суркіса в українському футболі. Тому що хто такий Павелко без Суркіса? Всі прекрасно знають, хто обрав президента ФФУ. Підтверджень було море перед чемпіонатом. Ця ганебна історія, коли вижбурнули Олександра Заварова, абсолютно не повідомивши прямо, чому це було зроблено, не пояснивши, чому Фоменко не вибирає собі помічників. Його попросили.

Так, це запитання до Михайла Фоменка. Я думав, він проявить свою твердість, адже ми добре пам’ятаємо його, як дуже тверду і вольову людину. Але, напевно, сьомий десяток у нього, і він вирішив, що краще – не вибрикувати. Він не мав права мовчати, коли за його спиною у "настільний футбол" просували йому помічника. Головний тренер повинен бути рішучим. Він мав сказати: "Так не робиться".

Як цей президент прийшов до влади? Шість претендентів. Після метушні залишається два претенденти, один з них -- львівський ветеран. Інші, які могли бути конкурентами, -- з ними домовились, попросили не висувати свої кандидатури. Так само було й раніше: посували Пустовойтенка, коли Суркіс приходив.

-- Коли у Фоменка розпитували про кадрові рішення, він неодноразово відповідав, що це запитання – не до нього…

-- Це трохи дивує. Мені абсолютно незрозуміла така відповідь, тому що запитання якраз до нього. Він – головний тренер. Запитання – «не до нього», і гра така вийшла – «не від нього».

-- Можливо, Фоменко таким чином сигналізував, що вже взагалі нічого не вирішує на цьому турнірі?

-- Він зламався. Я зрозумів, що Фоменко просто хотів з’їздити на Євро і красиво закінчити тренерську кар’єру. Але цього не можна було робити. Це всупереч його тренерському стрижню, його «я». Фоменко був вольовим футболістом, таким же вольовим і тренером. Завжди – доволі міцний, але тут його воля кудись завіялась.

-- Після Ольстера наш головний тренер сказав, що на полі не було колективу…


-- Це ж абсолютно до нього запитання. Ти сам себе розстрілюєш такими словами, виставляєшся неспроможним тренером. У мене, та й у будь-якого вболівальника складалося враження, що вони взагалі не готувалися до Північної Ірландії. Хоча це важко вкладається в голові: як можна не готуватися конкретно до Ольстера? МакОулі, який забив нам перший гол, так грав упродовж всієї кваліфікації. Він забив три м’ячі у двох матчах із Фарерами. Це був дуже символічний гол Північної Ірландії. Але ж то потрібно було попрацювати, подивитися, як північноірландці навіть проти Фарерських островів грали. А цього взагалі не робилося. Ми ж приїхали такі на Євро – з репутацією, з досвідом. Що там якась маленька Північна Ірландія? Це ж вона від нас грати буде, а не ми під неї підлаштовуватись.
Тому не можна говорити, що у збірній були проблеми лише через психологічну війну і ганебну атмосферу всередині колективу. За це в будь-якому випадку відповідає тренерський штаб і головний тренер – зокрема.

-- Як ви оціните цей період для Андрія Шевченка?

-- Він був таким офіційним конферансьє нового керівництва ФФУ. Плакатом. Шевченко просував президента федерації, знайомив його із вищим європейським футбольним світом. Такою я бачу його роль.

-- На Євро взяли Тимощука, аргументуючи це рішення тим, що головний ветеран команди позитивним чином впливатиме на мікроклімат у колективі. Судячи з результату, Анатолій не впорався із завданням?

-- Ну чому ж? Прекрасно пам’ятаємо фінал виступу збірної України. Судячи з того, що ми бачили, все було за планом. І чхати вони хотіли, що народу це не подобається. Розумієте, вони живуть у своєму маленькому, але дуже затишному світі. Значна частина цих футболістів. Вони чхати хотіли на те, що народ про них думає. Яскравий приклад такої боягузливої неспроможності нашого тренерського штабу і всього керівництва – це та прес-конференція перед останнім матчем із Польщею, куди вони відправили лікаря команди і футболіста, який не грав у попередніх двох матчах. Це звичайне боягузтво.

-- Ваш колега Вацко під час заміни Зозулі на Тимощука одразу жорстко висловився у прямому ефірі, що потім спричинило певні дискусії. На ваш погляд, чи мав Віктор таке право з точки зору коментаторської етики?

-- Він мав право, тому що це було сказано від серця. Всім людям не догодиш. Що б він не сказав, все одно знайдеться значна частина вболівальників, яка почне наїжджати на коментатора, якщо команда програла. Коментатор завжди "винен". Але найважливіше, що це говорилося від серця. Фальш одразу чутно. Я не думаю, що Вацко фальшував. Навпаки. Це якраз найбільш сильна сторона коментаторської роботи, коли ти – небайдужий, і через серце пропускаєш те, що бачиш.

-- Чому так провально зіграла наша головна надія в атаці – Ярмоленко і Коноплянка?

-- Так, дуже посередній виступ головних футболістів нашої команди. Просто слабко зіграли, особливо це стосується футболіста київського «Динамо», який у дуелях один на один лише одного разу обіграв суперника в трьох матчах – так, принаймні, на моїй пам’яті. Коноплянка хоча б бігав і, напевно, бігав більше від усіх інших. Водночас, у вирішальні моменти Євген свої моменти марнував, як і Ярмоленко – згадаймо Польщу. У таких моментах і в таких матчах визначається футболіст і його ціна, а не в матчах посереднього, вбогого чемпіонату України. Якщо брати до уваги єврокубки, то наші футболісти напружуються у 7-8 матчах на рік.

Тож коли Коноплянка залишив цей комфортний, але разом з тим вбогий світ українського чемпіонату, поїхав у найвищий світ, яким є Прімера (найсильніший чемпіонат у Європі і світі), зустрівши тренера зовсім іншої формації, отримав проблеми навіть з потраплянням у стартовий склад. Він дуже гарно розпочав, відігравши 2-3 місяці, а потім вирішив, що за "накатом" дограє увесь сезон, як було в Україні. Цього не сталося, а Емері почав садити його у запас – і недаремно.

А в українському чемпіонаті ти пограв 15-20 хвилин проти слабкої команди – і уже заробив місячну зарплату. От вони так і грали. Їх вистачило на 15 хвилин у матчі із Німеччиною – це були найбільш світлі хвилини нашої команди на турнірі. А от в другому таймі, коли німці навіть злякалися трохи, і по-справжньому побігли в атаку, наші розсипалися. Давайте пригадаємо єврокубки – ми там пропускаємо у других таймах, або наприкінці зустрічі. Так було і у Франції. Ну не можуть вони грати, як німці, або представники інших провідних чемпіонатів! У чемпіонаті України не грають в такий футбол. А Ярмоленко – це взагалі. Він на очах українських вболівальників перетворився на футболіста, який занадто високої думки про себе. На міжнародному рівні у нього провалів куди більше, ніж гарних матчів.

-- Коноплянка ображався на критику: «Всіх собак на нас спустили». Чи мають футболісти право ображатися після такого провалу? Може, краще попросити вибачення перед уболівальниками?

-- Послухайте, вони не звикли, що їх критикують. Вони звикли тільки давати автографи і знімати селфі на пам'ять. Коли ж їм кажуть правду в очі (причому, жорстку правду) – це не подобається. То така позиція дуже лякливої людини. Тут і прес-конференцію можна згадати, і призначення незрозумілі перед чемпіонатом… А потім починають ображатися. Якби це трапилося у розвинутій футбольній країні Європи – Іспанії, Італії, Франції – їх би взагалі… (пауза) дуже жорстко побили або закидали камінням. А їм не сподобалося, бо критикують за те, що вони на полі не б'ються і не грають.

Коріння знову ж таки йде з українського чемпіонату. У нас немає справжнього, бойового футболу. Тому й народ не ходить на цей чемпіонат. Є 3-4 "рішали", які вирішують результати матчів - як, кому і де грати. Тому – ганьба за такі образи! Це при тому, що українську пресу важко назвати пресою. Вона крихка, нерозвинута і несправжня. Коноплянці це було незвично почути від своїх, як правило, пригладжених і приручених журналістів, що зазвичай зазирають в рота дуже далеко, глибоко, і усміхаються.

-- Хоча б хтось із гравців збірної вам сподобався?

-- А вам хтось сподобався? Команда була абсолютно бездиханною і неживою. Як когось можна хвалити? Ви подивіться, наприклад, на угорців, які не грали 30 років у фіналах чемпіонатів. У яких, відверто кажучи, посередній склад. У яких найвідоміший футболіст – це людина в піжамі, що, варто визнати, є дійсно класним голкіпером. Угорців почали забувати, перегортаючи сторінки історії про "чарівних мадярів". Але хлопці, які грають у Польщі, в Угорщині, які дограють у Німеччині, дуже відповідально билися перед армією своїх уболівальників. Їх тренер працював перед тим із молодіжною командою – класна практика, яка абсолютно не розвинена в українському футболі. Спеціаліст, який веде юних футболістів, сам загартовується і стає тренером національної команди. Чому у нас цього немає?! Тому що знаємо, як у нас тренера призначають – так, як скажуть у коридорах ФФУ.

Повертаючись до Угорщини. Німецький тренер Шторк навіть на фаворита, Португалію, поміняв практично 5 гравців – із тих середніх. І вони майже виграли у португальців. А цей неймовірний футболіст, якого Шторк знає ще з "молодіжки", - Кляйнхайслер! Коли дивишся на Кляйнхайслера – про Сидорчука не згадуєш. Або Зінченка із Коваленком. Ну, до них – найменше претензій, тому що хлопці "зелені" ще. Вони щасливі вже з того, що опинилися у цій команді. Героїв у нашій збірній немає.

-- Кого вам бракувало у збірній України? Джулай у Твіттері писав про Гусєва, потім було широке обговорення…


-- Знаєте, що я почав робити? Почав аналізувати і дійшов до висновку, що це може бути лише особиста неприязнь уродженця Сумської області Фоменка до свого земляка Гусєва. Їх рідні села – на відстані 80 кілометрів. Невже там у минулому щось сталося? Тому що логічного і нормального пояснення відсутності Гусєва на чемпіонаті Європи я не бачу. Я розумію, чому Олійник не поїхав. Він грав нестабільно у минулому сезоні чемпіонату Нідерландів, часто сидів у запасі в другій, вирішальній частині сезону. Словом, практики йому бракувало. Але Гусєв, який, до того ж, встановив персональне досягнення за кількістю забитих м’ячів у сезоні… Який навіть без цих м'ячів залишається одним із головних інтелігентів українського футболу. Це поза межею розумного.

-- У липні назвуть нового головного тренера збірної України. Кого б ви хотіли побачити?

-- Не думаю, що вони захочуть закордонного фахівця, тому що потрібно платити гроші. А навіщо платити, якщо ці гроші можна «оприходовать», чи як там на їх сленгу. Тим паче, якщо це іноземний фахівець, то сума буде дуже значною. Грубо кажучи, чотири мільйони на рік. Хто їх буде платити? Хтось із олігархів? Якщо до них звернутися – то це вже залежність. Олігарх встановлюватиме свої правила. Тому я не вірю, що запросять іноземного фахівця.
Маркевич відмовляється. Заходити вдруге у ту саму річку він не хоче – його ж образили. Тренера можна зрозуміти. Я поважаю цю позицію і буду дуже здивований, якщо він передумає і кинеться в цю боротьбу кандидатів. Хоча зрозуміло, що цієї боротьби не буде. «Боротьба кандидатів» – це для тих, хто вуха намилив біля теле- та радіоприймачів. Це тексти для «лохторату». Коли заходиш на сайт ФФУ – розумієш, наскільки люди живуть в іншому світі. І їм начхати на той світ, в якому живемо ми з вами.

-- Залишається лише Шевченко?

-- А він що – тренер? Поясніть мені. Це футболіст, але ж він – не тренер. Як може не тренер тренувати головну національну команду? Це, напевно, тільки Павелко розуміє. Але ж народ – проти. У всіх нас – футбольне серце. Ніхто ж не підтримує. Але плювати вони хотіли в народ. Це їх головний слоган життя. Вони живуть, як фарисеї, і їх це влаштовує.

«Футбол 24»

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18580.html

Ф’юрі пирожиться

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

9 липня мав би був відбутися боксерський бій-реванш Володимира Кличка та британця Тайсона Ф’юрі. Того Ф’юрі, котрий кілька місяців тому брутально відняв у Володимира всі його чемпіонські пояси. Однак через травму Ф’юрі такий очікуваний бій переноситься. Організатори прогнозують: реванш відбудеться у жовтні. Сам Кличко з того приводу не переймається. Каже: ну, нехай Ф’юрі ще трохи походить у чемпіонах, бо скоро, мовляв, чемпіонські пояси все одно доведеться повернути…

Тим часом Тайсон Ф’юрі продовжує тренуватися, не зважаючи на травму. А в перепочинках по-філософському розмірковує про бокс, про Кличка, і все те широко коментує для світової преси.

«Кличко вже розміняв п’ятий десяток! Він по суті тепер справжній дідуган, – театрально піднімає Ф’юрі розпростерті руки перед відеокамерами. – При цьому Володимир – жива ікона боксу, і мені насправді буде навіть трохи ніяково відправити цього легендарного боксера на пенсію. Він, звичайно ж, буде в Залі світової боксерської слави!»

s41888091.jpg А ще Ф’юрі замовив своєму візаві подарунок. В інтернет-магазині. Обіцяє: тільки-но Володимир Кличко прилетить до Манчестера – подарує йому на відкритому тренуванні вишиванку «Героям слава!». Мовляв, назва вишиванки буде надзвичайно слушною для врочистих проводів Володимира на пенсію.

«Він 10 років бив у рингу всіх і вся, він – справжній герой! І коли я його нокаутую, то скажу йому його рідною українською мовою: «Героям слава»! Я вже кілька тижнів учу цю милозвучну фразу. Це будуть свого роду мої вибачення перед мільйонами українців, для яких Володимир – абсолютний кумир. Це будуть мої вибачення за те, що змушений буду поставити масну крапку у книжці під назвою «Чемпіонська ера Кличків».

Отака бравада надміру зарозумілого британця.
Нехай собі пирожиться.
І те, що милозвучну українську фразу вивчає -- добре робить. До неї іще б не завадило завчити нашу приказку «Не кажи «гоп», доки не переїхав Чоп». Хто кого відправить на пенсію, хто над ким схилятиметься після нокауту із закликом «Героям слава!» і хто кому «айм соррі» казатиме, – то ми ще побачимо!

А тим часом хай хвальковитий Ф’юрі трохи поносить нашу вишиванку. Бо то таки сакральний одяг. Помічний. Із замовляннями вишитий. Бувало, що й чваньків та зарозумілих до тями навертав. Не все ж кличківською кулацюгою їм їхню пиху збивати.

Леонід Ісаченко, «ГРІНЧЕНКО-інформ»

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18579.html

Ординські принципи Москви

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

У Чернігові побував і прочитав лекцію народний депутат України Андрій Іллєнко. Тема лекції: «Протистояння України-Руси та Московії. Історія та сучасність». Цією лекцією відновлюється школа політичної освіти Чернігівської обласної організації ВО «Свобода». «Кожного місяця ми будемо запрошувати цікавих лекторів: сучасних ідеологів українського націоналізму, відомих істориків, митців та краєзнавців, які будуть доносити правду до чернігівців. Найближчим часом ми організуємо зустрічі з істориком Ростиславом Мартинюком та відомим краєзнавцем Віктором Моренцем. Сьогодні ж ми розпочинаємо зі змістовної лекції Андрія Іллєнка на тему історичних відносин між Україною-Руссю та Московією», -- заанонсував голова Чернігівської обласної організації ВО «Свобода» Руслан Андрійко, повідомляє її прес-служба.

Андрій Іллєнко нагадав, що Московія є одвічним ворогом України, війна з яким триває століттями. « На жаль, навіть серед доволі проукраїнських громадян я часто чую здивування: як же «братній народ» розпочав війну з Україною? Насправді це є наслідком незнання історії нашої держави. Війна з Московією почалася ще з тих часів, коли почали зароджуватися так звані «Заліські землі», коли слов’янські племена почали змішуватися з угро-фінами. Саме тоді була закладена «міна сповільненої дії», яка постійно нависає загрозою над Україною».

На думку Андрія Іллєнка, Московія – завжди була частиною Орди, і цей ординський менталітет властивий їм і сьогодні. «На чому піднялася Московія? Московія була найвідданішим васалом Золотої Орди. Вона забезпечувала збирання данини та проводила найбільш жорстокі каральні операції проти слов’янських держав. Іван Калита за особливо віддану службу Орді отримав з рук хана титул «великий князь Московський». Оце і є, по суті, початок російської «государствєнності».

Іллєнко переконаний, що і зараз Московія базується на ординських принципах: « Є цар (хан), всі інші – холопи. Як і тоді, сьогодні Московія займається пограбунком навколишніх держав. Московія ніяк не може визнати, що українці -- інші, адже тоді постане питання: а хто ж вони? Нащадки угро-фінів та ординців? Метафізичний конфлікт двох сутностей: Київ – Москва ще досягне свого піку. І тоді все стане на свої історичні місця: Київ – нащадок слов’ян, частина європейського менталітету, Московія – ординці, представники азійської культури».

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18578.html

Субсидії на газ – відкриті вікна у мороз…

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

В 2016 році близько 214 млн грн, а це майже половина витрат ПАТ «Чернігівгаз», покривається за рахунок субсидій, які по суті є протокольними міжбюджетними зобов`язаннями, а не «живими» грошима. Внаслідок цього компанія недоотримує значну долю тарифної виручки, що створює перешкоди повноцінному виконанню виробничих програм і ставить під загрозу якісну подачу газу споживачам регіону. Протягом опалювального сезону 2015-2016 років 54% побутових споживачів газу Чернігівської області отримували субсидію на газ, більшість з них – на опалення приміщень. Втім, із зростанням долі субсидійних нарахувань, частка грошових розрахунків за послуги з розподілу газу пропорційно зменшується. Це змушує компанію працювати в умовах жорстокого дефіциту обігових коштів, адже законодавство забороняє спрямовувати субсидійні нарахування на зарплату, податки та обов`язкові платежі до бюджету, за них не можна придбати ані матеріали, ані пальне для аварійних служб тощо.

Також ситуація поглибилась скороченням обсягів розподілу газу в промисловому секторі. Нині лише промисловість та бюджетні установи оплачують Облгазу послуги з розподілу грошима. Так, у порівнянні з 1 кварталом 2015 року споживання газу в промсекторі впало майже на 15% або 2,7 млн кубометрів, через що «Чернігівгаз» недоотримав тарифної виручки в розмірі майже 2,3 млн грн.

До того ж,субсидії сприяють надлишковому споживанню газу – багато з клієнтів «Чернігівгазу» перестали перейматися енергозаощадженням, та до того ж, навіть не сплачують обов`язковий платіж.

«За нашими підрахунками побутові споживачі за 1 квартал 2016 року спалили газу більше на 9 млн куб. м у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. І це при тому, що зима була теплою. Деякі субсидіанти спеціально нарощували споживання газу, щоб в наступному сезоні їм не урізали субсидію», -- говорить перший заступник голови правління «Чернігівгазу» Сергій Савченко.

Парадокс діючої системи субсидій полягає в тому, що навіть коли людина витрачала газу менше норми, держава все одно щомісяця нараховувала грошову компенсацію в межах встановлених соціальних норм. Такі прорахунки призвели до того, що при реальному середньомісячному споживанні газу одним домоволодінням в 184 м3 газу, органи соцзахисту виділяли субсидії, які в півтора-два рази перевищують потреби. За підрахунками фахівців, в середньому субсидія призначалася, виходячи з нарахованого обсягу споживання в 351 м3 газу щомісяця.

Таким чином, нині діюча система субсидій призводить не лише до нестачі обігових коштів у газових компаній, а й до підвищення енерговитрат. Нещодавно Регіональна Газова Компанія направила відкрите звернення віце-прем'єр-міністру України Розенку П.В. з проханням реорганізувати систему субсидування і пропозицією монетизувати систему компенсацій оплати за житлово-комунальні послуги. Зокрема вона дозволить соціально-незахищеним громадянам отримувати пільги та субсидії у грошовій формі на спецрахунки, самостійно розраховуватись з постачальниками компослуг, а зекономлені кошти спрямовувати на заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності власної домівки.

Наталія Свириденко

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18577.html

«Приїжджайте ще»!

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

На небесах буде багато щасливих зустрічей. І впізнаю я там того хлопчика, що якось весною зустрівся мені на дорозі з Бучача у Тернопіль. Стомлений і голодний, я зупинився біля дорожньої вишні, на якій він зривав ягоди. Я запитав, чи можна й мені нарвати вишень, і він насипав мені повні жмені. Ми розмовляли усього кілька хвилин, доки я ласував тими вишнями, але чомусь і через десяток років пам’ятаю його.

Чому я забув безліч інших подібних зустрічей, а цю пам’ятаю?
Чи тому, що у нас є якась реінкарнаційна перспектива?
Чи тому, що він з якоюсь особливою щиросердністю попросив мене: «Приїжджайте ще».

Я забув його обличчя, поставу, але очі, повні любові і неймовірної теплоти, забути не можу. Щось було в них таке, що не сказати… Чи то туга за другом чи взагалі за людиною? Як він сильно виповів цю тугу двома словами – інтонацією, тембром, схлипом…

Я впізнаю його по тих очах і по тузі в голосі.

Петро Сорока

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18576.html

Кам’яний гість і трійко діток…

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Почесна варта украінскіх полісменів біля бандита Щорса.
Ну, і його коня.
Все, що треба знати про воюючу Україну.


На похороні Василя Сліпака не було жодного із цих присутніх у камуфляжі.
Навіть «по граждані»...

s84082555.jpg* * *
Страшно, страшно у Києві. Черговий кам'яний гість – «поющий раб» Андрій Малишко. Підхожу, щоб сфоткати цього лавреата Сталінських премій, і той надпис золотими церковно-славянскімі буквами. А тут трійко дітей під грішними ніжками Малишка:
-- Дядя, нам атайті?


s11980833.jpgДіти -- уродженці 2000-их. Як радіацію хапають нашу олжу: мертва Конституція, повноростовий кам'яний комуняка, русскій язик (а как іначе) до незнайомого дяді з мобілою.
О, так!
Це тобі, це тобі віночок від пуцьвірінків: «Дядя Андрєй, нам атайті?».

У тому Києві, де повноростовий пам'ятник воїну України 2014-16 мурує, ген, на Троєщині один ентузіаст -- без бюджетних мільйонів Кличка і милого друга Малишка -- Дмитра ібн Павличка. Що ж, один помстився за бесарабського Лєніна, другий -- уповає на малишкінську долю.

Зустрічайте рекомунізацію!
Атайдітє, украінци.

Ростислав Мартинюк

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18575.html

В исторической части Чернигова пытаются построить многоэтажки

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

На строительной карте Чернигове активизировались две «горячие точки». В исторической зоне строители пытаются возвести многоэтажные дома. Историки пока что справляются с атаками.

Накануне застройщики предприняли очередную попытку узаконить строительство напротив Елецкого монастыря.

По словам ученого секретаря национального архитектурно-исторического заповедника «Чернігів стародавній» Сергея Чернякова, на консультативном совете по вопросам охраны культурного наследия при облгосдминистрации было рассмотрено историко-градостроительное обоснование относительно строительства высоток на ул. Княза Черного, 4-а (напротив Елецкого монастыря).

По его словам, строители получили отказ.

- Консультативна рада одноголосно відхилила історико-містобудівне обгрунтування на будівництво біля Єлецького монастиря. Далі буде… - написал Сергей Черняков на своей странице в социальной сети «Фейсбук».

Второй проблемный участок площадью 0,18 га находится по адресу: ул. Елецкая, 7-а (в районе перекрестка с ул. Кирпоноса).

Новый рисунок

Его на ближайшей сессии Черниговского городского совета планировали передать КП «Черниговбудинвест» для строительства многоэтажного жилого дома.

- На цю діляночку вже давно око поклали... Чекали... І ось виповзло... Тепер вже ближче до Валу, - отреагировал на это Сергей Черняков.

По его словам, на депутатских комиссиях этот проект решения был отклонен.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18574.html

Черниговская «Десна» выйдет из отпуска уже завтра

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Краткосрочный трехнедельный отпуск подходит к концу – уже 27 июня футболисты «Десны» соберутся на первую тренировку.

Об этом рассказал первый и пока единственный летний новичок команды Константин Махновский.

- Команда собирается 27 июня, тогда уже и будем знакомиться. Хотя со многими ребятами мы знакомы заочно, ведь занимаемся одним делом и часто встречались на футбольном поле, - признался он.

Состав участников Первой лиги на сезон 2016/2017 окончательно пока неизвестен. На конференции ПФЛ приняли решение об увеличении количества участников до 18 клубов , но его еще должна утвердить Федерация футбола Украины.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18573.html

Мэра Чернигова заставили пообещать нарушить закон

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Группа граждан добилась от городского головы Владислава Атрошенко дать обещание, которое идет вразрез с законом Украины о декоммунизации и оставить стелы, прославляющие большевиков, оккупировавших Украину, на Болдиной горе, сообщает "Дитинець"

В рамках выполнения распоряжения председателя Черниговской огблгосадминистрации о демонтаже двух стел на Болдиной горе черниговские коммунальщики начали демонтаж, но были остановлены группой агрессивно настроенных граждан.

Они начали сбор подписей за то, чтобы вернуть стелу на место, а после появления на месте событий мэра Владислава Атрошенко, заставили его дать обещание, что коммунистические символы в ближайщую среду-четверг будут возвращены на место вопреки закону.

Подробнее – в сюжете телеканала «Дитинець»

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18572.html

Что читают черниговцы. Татьяна Янко

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

«У богатых людей – большая библиотека, у бедных людей – большой телевизор» – эти слова принадлежат знаменитому американскому бизнес-тренеру Дену Кеннеди, также известному как «создатель миллионеров».

Очень точное наблюдение! Кто-то бездействуя ожидает богатства извне, а кто-то начинает обогащение с себя. Уверены, наши читатели – люди образованные и начитанные.

А потому предлагаем пополнить свою библиотеку и вводим новую рубрику, в которой известные черниговцы будут делиться с нами своими литературными предпочтениями – пятью книгами (да, понимаем, что мало, но формат есть формат), которые произвели наибольшее впечатление на…

Татьяну Янко, художественного руководителя, режиссера «Театра 23»
HdfnTxoUj4c

Антуан де Сент-Екзюпері «Планета людей»
2BCjjsV_0B0

Ця книга має автобіографічний характер і саме з неї починалась історія, яка привела автора до написання знаменитого твору «Маленький принц».

Це книга роздумів, аналізу життя, коли ти стикаєшся з непереборними силами, та відношення людей один до одного. Це світло душі автора, який свято вірить у людину та її доброту. «У кожному з нас живе Моцарт, і в кожному з нас він може загинути».

Екзюпері – той, хто стикався з війною й розпачем людей. «Світ став пустинею, і всі ми хочемо знайти собі друзів. Для чого ми ненавидимо одне одного? Ми ж усі живемо на одній планеті, ми ж команда одного корабля».

І ще багато інших щирих і мудрих речей існує в цій книзі.

Річард Бах «Ілюзії»
6bdd58fb829d2d9efa1ce1c2d107a89c

Книга як зустріч із наставником, учителем, який показує прості істини й закони життя. Автор наголошує на тому, що ми створюємо своє життя самостійно – своїми думками, своїми мріями й діями. І все, що відбувається у вашому житті, – це все не просто так, це все заради вас. «Світ – це твій учнівський зошит, на сторінках якого ти вирішуєш свої задачі. І говорячи про те, що ти чогось не можеш, ти позбавляєш себе всемогутності».

Лев Толстой «Холстомер»
00000001

Лірична оповідь про життя та старість одного з коней. Чудові алегорії й порівняння у світі людей очима тварин. «Я никак не мог понять, что такое значило то, что меня называли собственностью человека. Слова: моя лошадь, относимые ко мне, живой лошади, казались мне так же странны, как слова: моя земля, мой воздух, моя вода. Значение их такое: люди руководятся в жизни не делами, а словами. Они любят не столько возможность делать или не делать что-нибудь, сколько возможность говорить о разных предметах условленными между ними словами. Про одну и ту же вещь они условливаются, чтобы только один говорил – мое. И тот, кто про наибольшее число вещей по этой условленной между ними игре говорит мое, тот считается у них счастливейшим. Для чего это так, я не знаю; но это так».

Микола Гоголь «Портрет»
BC2_1392311354

Один із найцікавіших авторів, який уміє вміщувати у своїх творах містику, комедію та драму. «Портрет» – це містична розповідь про роз’їдаючу душу славу та прагнення до грошей. Кожна людина може бути спокушена вищепереліченими речами й через це втратити свій талант. У даному випадку талант художника. «Путь твой чист, не совратись с него. У тебя есть талант; талант есть драгоценнейший дар Бога – не погуби его».

Білл Ньюмен «Літайте разом з орлами»
1601709555

Ця книга – своєрідний мотиватор. У ній закладено багато різних аспектів, які мотивують на досягнення цілей, дають мужність та впевненість для втілення в реальність своїх мрій. А також багато різних порад для покращення всіх сфер свого життя.

Что читают черниговцы. Татьяна Бойко
Что читают черниговцы. Андрей Терещенко
Что читают черниговцы. Александр Соломаха
Что читают черниговцы. Лилия Ибрагимова

Что читают черниговцы. Женя Бондаренко
Что читают черниговцы. Любовь Фиалковская Что читают черниговцы. Александр Гашпар

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18571.html

Повысят «минималку» – жить станет лучше? Что думают черниговцы

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

В Украине уже в следующем месяце могут в 1,5 раза повысить минимальную зарплату. На данный момент Кабинет министров готовит законодательную инициативу о повышении минимальной зарплаты с 1 июля этого года.

– Мы к социальным стандартам привязали первый тарифный разряд в бюджетной сфере. То есть, если мы повышаем прожиточный минимум, нужно повышать первый тарифный разряд и всю сетку тарифную…

Нужно отвязаться от прожиточного минимума, повысить минималку, тогда небюджетная сфера уходит вперед – и мы начинаем подтягивать к ней бюджетную. Когда они пошли вверх, тогда мы поднимаем прожиточный минимум. Вот и вся логика. Т

о есть мы снимаем оковы и отпускаем заработную плату, – заявил министр социальной политики Андрей Рева.

По оценкам правительства, на повышение соцстандартов выделят 4,5 млрд гривен. Напомним, что с 1 мая 2016 года минимальная заработная плата составляет 1450 гривен. Если эту сумму увеличить в 1,5 раза, это будет 2175 гривен.

О том, что принесут такие перемены простым людям, мы спросили у случайных прохожих.

Лидия, парикмахер:
Лидия

– Если повысят минималку, конечно, станет лучше. Было бы неплохо... А то цены повышают, а зарплаты остаются прежние. Другими словами, себе повышают, а нам – нет.

А ведь есть множество людей, которые действительно вынуждены жить на минимальную заработную плату. Вы же понимаете, что выжить на такие деньги в наше время очень тяжело.

Вот я буквально вчера зашла в магазин: купила всего ничего, а потратила 200 гривен. А их же (эти 200 грн) надо где-то взять!

Поэтому для людей, кто получает минималку и у кого нет возможности подзаработать, такое повышение – хоть какой-то выход. Хотя бы у них будут какие-то улучшения. Пусть повышают. Уже будет какой-то минимальный прогресс.

Оксана, врач:
Оксана

– Улучшение?! О чем вы говорите? Повышение минималки и тем более на такое количество? Думаю, что это никаким образом не скажется на людях.

Две тысячи гривен против 1400 гривен ничего не изменят. Да, может быть, станет немножечко легче – люди смогут купить себе какую-то лишнюю бутылку молока. И всё!

Но разве это улучшение, когда все мы вынуждены выживать? То, что особо это не повлияет на благосостояние людей, – однозначно!

Николай, работающий пенсионер:
Николай

– В полтора раза? Учитывая то, что благосостояние людей сейчас очень низкое, в частности пенсионеры еле выживают, сложно предположить, что уже в июле что-то изменится к лучшему.

Даже если повысят минималку, где гарантии, что тут же не поднимут цены на продукты или стоимость коммунальных услуг? В который раз мы видим такое улучшение? Так что гарантий нет никаких.

Вот моя жена, например, проработала 25 лет в школе и получает сейчас пенсии 1100 гривен. Разве это не издевательство? Я тоже на пенсии, но вынужден работать, потому что на одну пенсию просто не прожить.

А тем временем государство опять-таки продолжает меня обирать, забирая, как с работающего пенсионера, по нескольку сотен гривен в месяц. Не верю я в улучшения.

Игорь, частный предприниматель:
Игорь

– Конечно, станет лучше. И я верю в это. А иначе никак. Да, вслед за повышением минималки могут поднять коммунальные и все такое...

Но кто хочет, тот найдет себе достойную работу, будет стремиться трудиться, искать новые возможности и будет зарабатывать.

А кто не хочет работать, тот будет надеяться на какой-то минимум, который обеспечит ему государство. Таким людям, сколько минималку не повышай, ничего не поможет.

Словом, благополучие человека зависит от него самого как ни крути...

Что касается лично меня, я за то, чтобы в государстве все-таки поднимали зарплаты, снижали налоги – и люди сами будут себя обеспечивать, развиваться, расти и поднимать государство.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18570.html

Лучшие черниговские спортсмены-2015

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Традиционный «Бал чемпионов» собрал сильнейших спортсменов Черниговщины. Чествовали самых успешных и «медаленосных».

Победителями в различных номинациях стали:

• лучший спортсмен по олимпийским видам –

Пенсионер-самоубийца в Чернигове пытался спрыгнуть со 2-го этажа

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Вчера в Чернигове спасатели сняли с карниза балкона 81-летнего мужчину, который рассчитывал свести счеты с жизнью, выпрыгнув с балкона.

Ночью от  сотрудников Национальной полиции в оперативно-координационный центр управления ГСЧС Украины в Черниговской области поступило сообщение о ЧП.

Полицейские рассказали, что в доме №20 на ул. Мстиславский на карнизе балкона 2-го этажа собственной квартиры находится 81-летний мужчина, у которого диагностировано психическое заболевание. Так он пытался покончить с жизнью.

По вызову к месту происшествия прибыло отделение 3-й государственной пожарно-спасательной части в составе 4-х человек.

Спасатели с помощью выдвижной лестницы добрались до мужчины, помогли спуститься и передали его медикам.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18568.html

Новый сервис «Укравтодора» позволяет следить за ремонтом черниговских дорог

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

«Укравтодор» запустил интерактивную онлайн-карту ремонта дорог. На ней видно, что в планах дорожников отремонтировать в текущем году 11  участков в Черниговской области.

- На нашем сайте в тестовом режиме заработала интерактивная карта ремонта дорог. На ней нанесены все объекты текущего среднего ремонта, начатые работы, общая стоимость строительства объектов, проектно-сметной документации, сроки выполнения и генеральные подрядчики, - заявил и.о. главы Укравтодора Евгений Барах.

Он отметил, на этой карте будут указаны все основные индикативные показатели, которые интересуют пользователей дорог.

- Все данные будут обновляться еженедельно, фото- отчеты будут делаться чаще. С их помощью, мы будем иметь возможность отслеживать реальное состояние ремонтных работ и доводить их до сведения граждан, - отметил чиновник.

Интерактивная карта ремонта дорог уже находится на сайте «Укравтодора». Кроме дорожной карты на сайте также графически и доступно будут изображены все источники финансирования, их наполнение и использование.

Так сегодня на карте Черниговской области нанесено 9 планируемых к ремонту участков .

1. с. Турья – с. Гута-Студенецкая (5 млн 977 тыс.)

2. с. Муравейник на дороге Семеновка-Новгород-Сиверский (8 млн 59 тыс.)

3. мост через р. Рома на трасс Р-12 Чернигов-Мена-Сосница-Гремяч (3 млн 106 тыс.)

4. трасса М-01 Киев-Чернигов-Новые Ярыловичи от Прогресса до Чернигова (более 50 млн)

5. пгт. Козелец – с. Карпиловка (8 млн 400 тыс.)

6. г. Нежин – с. Хвыливка (6 млн 621 тыс.)

7. с. Талалаевка – г. Ичня – с. Качановка (2 млн 31 тыс.)

8. с. Калюжинцы (7 млн 64 тыс.)

9. с. Сокиринцы (7 млн 318 тыс.)

10. с. Тростянец (4 млн 641 тыс)

11. трасса Р-12 Чернигов-Мена-Сосница-Гремяч на участке от с. Ганнивка до Сосницы (6 млн 100 тыс.)

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18567.html

В Чернигове полицейские закрыли нарколабораторию

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Общая стоимость изъятого в домашней нарколаборатории амфетамина и марихуаны по ценам «черного рынка» составляет почти 400 000 гривен.

Полицейские Департамента противодействия наркопреступности совместно с криминальной полицией Чернигова в ходе обыска обнаружили и изъяли в квартире 32-летнего мужчины около 250 г амфетамина. По ценам «черного рынка» его стоимость составляет около 75 000 гривен.

Также изъяты лабораторная посуда и емкости для изготовления наркотика, электронные весы, 25 литров прекурсоров, которые оцениваются в 2500 гривен, а также высушенные растения конопли и готовую к употреблению марихуану общим весом около 10 килограммов, стоимость которой по ценам «черного рынка» составляет около 300 тысяч гривен.

Сведения по данному факту внесены в Единый реестр досудебных расследований по признакам ч. 1 ст. 309 Уголовного кодекса Украины (незаконное производство, изготовление, приобретение, хранение, перевозка или пересылка наркотических средств, психотропных веществ или их аналогов без цели сбыта).

Спект наказаний широк - «химику» грозит штраф в размере 850-1700 гривен или исправительные работы на срок до двух лет или арест на срок до шести месяцев, или ограничение свободы на срок до трех лет, или лишение свободы на тот же срок.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18566.html

Руководство черниговской «Десны» хочет играть в футбол поменьше

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

После того, как на конференции ПФЛ было принято решение об увеличении количества участников первой лиги до 18 команд , большинство футбольных клубов выступило против такого расширения.

Руководители десяти клубов первой лиги выступили с открытым обращением не допустить расширения дивизиона до 18 клубов. Среди подписантов – исполнительный директор черниговской «Десны» Игорь Ушарук.

Руководители клубов обратились к Федерации футбола Украины, которая должна утвердить решение ПФЛ с просьбой не делать этого.

Аргументация следующая:

• подержали инициативу в большинстве своем клубы второй лиги, тогда как делегаты от первой лиги были против расширения;

• нарушение спортивного принципа повышения в классе (согласно регламенту в первую лигу автоматически могли попасть лишь 2 сильнейших команды второй лиги, а получилось, что проходит все 6 и не вылетает «Тернополь»);

• лишние 4 матча (2 дома и 2 в гостях) увеличат финансовые расходы клубов и сломают календарь (не все поединки удастся проводить в выходные – а в будние дни снизится посещаемость матчей болельщиками);

• увеличение количества матчей заставит больше играть ранней весной и поздней осенью, что выдержат далеко не все футбольные поля первой лиги;

Представители 10 клубов, в том числе и черниговской «Десны» подписались под этим обращением к ФФУ и просят оставить на сезон 2016/2017 в первой лиге 16 участников.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18565.html

Для Центра реабилитации детей «Возрождение» в Чернигове нашлось 17 миллионов

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Государство выделило 17,5 миллионов гривен на строительство и реконструкцию Черниговского центра медико-социальной реабилитации детей-инвалидов, сообщает «Телеграф».

На строительство второй очереди и реконструкцию Черниговского центра медико-социальной реабилитации детей-инвалидов «Возрождение» государство выделит 17,5 миллионов гривен.

Об этом на торжествах по случаю 20-летия Центра сообщил председатель Черниговской облгосадминистрации Валерий Кулич.

В этом году, по его словам, будет профинансировано работ на 9,5 миллионов гривен. В следующем году поступит еще 8 миллионов.

По словам главы области, реконструкция учреждения позволит расширить его и повысить качество обслуживания детей с особыми потребностями.

Как пояснила главный невролог Чернигова Наталья Зенченко, проект расширения и реконструкции заведения предусматривает строительство бассейна и гидроблока на 4 ванны, помещения для различных видов реабилитационной терапии, ремонт крыши, выполнение мероприятий по энергосбережению, в частности, утепление здания.

Справка

Первых пациентов центр «Возрождение», который оказывает помощь детям с ДЦП и другими неврологическими заболеваниями, принял в июне 1996 года.

Сначала здесь лечились исключительно дети из Чернигова, а с 2006 года, после открытия в его помещении еще и областного центра социальной реабилитации детей-инвалидов, эту возможность получили дети со всей Черниговщины. Сейчас заведение может ежедневно обслуживать более 200 детей.

Высокого европейского уровня обслуживания центр достиг благодаря систематической помощи благотворительных организаций из Великобритании и США, на начальном этапе – еще и из Бельгии. Предоставленная ими за 20 лет финансовая и материальная поддержка исчисляется суммой, эквивалентной 14 миллионам гривен.

Как отметила на юбилее заведения известный украинский ученый-генетик из Харькова, профессор, член-корреспондент АМНУ Елена Гречанина, центр «Возрождение» в Чернигове – лучший среди подобных заведений Украины.

Опыт его работы положительно оценен специалистами и руководителями министерств Украины, которые занимаются проблемами детей-инвалидов, экспертами детского Фонда ООН ЮНИСЕФ и рекомендован к распространению в других регионах государства.

На юбилейных мероприятиях центра сегодня присутствовали, в частности, английские благотворители и посол Великобритании в Украине Джудит Гоф.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18564.html

Подкуп избирателей в Чернигове расследует полиция

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Полицейские Черниговского горотдела полиции открыли уголовное производство по факту обращения народного депутата Украины относительно систематического подкупа избирателей на 206 одномандатном избирательном округе из промежуточных выборов в Верховную раду Украины.

Сообщается, что в полицию обратился нардеп, который передал устные обращения к нему со стороны черниговцев о том, что на 206 одномандатном избирательном округе, где пройдут промежуточные выборы в Верховную раду, ведется подкуп избирателей.

По информации заявителей, избирательным штабом одного из кандидатов в народные депутаты Украины создана и активно используется так называемая «сетка» с привлечением наемных «агитаторов», которые за денежное вознаграждение скупают голоса избирателей.

Сведения по данному факту внесены в Единый реестр досудебных расследований по признакам части 1 статьи 160 Уголовного кодекса Украины (подкуп избирателя, участника референдума). Продолжается досудебное расследование.

Если вдруг полиция сможет увидеть доказательства, то виновникам грозит штраф (1700-5100 гривен) или исправительные работы на срок до 2 лет, или ограничение свободы на тот же срок.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18563.html

Тепло в Чернигове подорожает на 79–91 %. Горячая вода - на 66–78 %

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Национальная комиссия, осуществляющая регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ), повысила тарифы на тепловую энергию и услуги центрального отопления для населения почти в два раза с 1 июля 2016 года. Черниговские теплоивики уже посчитали тариф.

Сегодня действующий средневзвешенный тариф на тепло для населения составляет 534 гривны за гигакалорию. С 1 июля средневзвешенный тариф устанавливается на уровне 1043 гривен.

Такие цифры озвучили в Национальной комиссии в ходе обсуждения данного вопроса. Таким образом, рост составит 95,3 %.

По словам представителей НКРЭКУ, двукратное увеличение тарифа происходит за счет роста топливной составляющей гигакалории (на 474 грн), тарифа на электроэнергию (13 грн) и заработных плат (9 грн за Гкал).

Корректировка топливной составляющей, как отмечают чиновники, связана с решением правительства об изменении тарифа на газ, используемого при производстве тепла для населения. Если раньше на топливо приходилось 400 гривен в стоимости одной гигакалории тепла (75 % стоимости), то с 1 июля эта цифра составит 874 гривны (84 % стоимости).

Причина всему – газ

В НКРЭКУ высказали уверенность: утвержденная правительством цена газа для областных теплогенерирующих предприятий (облтеплокоммунэнерго) на уровне 4942 гривен за 1 тысячу кубометров является самой низкой на рынке, поскольку мониторинг за четыре месяца текущего года показывает, что промышленность покупала газ по цене от 5433 до 6880 гривен за тысячу кубических метров.

– Комиссия принимала решение прозрачно. Получив решение Кабинета министров, мы провели мониторинг цен. Обращали внимание на уровень доходов населения и систему субсидий, – отметил председатель НКРЭКУ Дмитрий Вовк.

По словам Дмитрия Вовка, решение регулятора будет означать рост тарифа на тепло и услуги центрального отопления на 75–90 % в зависимости от конкретного предприятия теплоснабжения.

Напомним, что 5 мая Национальная комиссия,осуществляющая регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг, одобрила постановление об увеличении тарифа на тепло для населения. С того времени документ проходил общественное обсуждение.

Что светит Чернигову?

В Чернигове сегодня действуют следующие тарифы на тепло для населения: 738,02 грн за гигакалорию для абонентов «Облтеплокоммунэнерго» и 664,81 грн для абонентов ТЭЦ, что и так выше среднеукраинского уровня.

Рост тарифов еще значительно увеличит расходы черниговцев за «коммуналку» зимой. Для «Облтеплокоммунэнерго» – 79 % (до 1320,80 грн за гигакалорию), а для ТЭЦ – 91 % (до 1271,08 грн).

Такой же рост в процентном соотношении ожидает живущих в домах без приборов учета. Если ранее за отопление квадратного метра с потребителя «Облтеплокоммунэнерго» брали 18,52 грн, то теперь планируют – 33,15. Для потребителей Черниговской ТЭЦ повышение ожидается с 17,27 грн за «квадрат» до 33,03 грн.

Существенно подорожает и горячая вода. Для абонентов со счетчиками в «Облтеплокоммунэнерго» за кубометр горячей воды сейчас берут 43,36 грн (без полотенцесушителя) или 46,74 грн (с полотенцесушителем), а будут – 72,19 грн и 78,19 грн соответственно.

Для квартир без счетчиков на одного зарегистрированного жильца в месяц в «Облтеплокоммунэнерго» сейчас действуют тарифы 151,76 грн (без сушителя) и 163,59 грн (с сушителем). А будет 252,66 грн и 273,66 грн соответственно. То есть рост составит 66–67 %.

В Черниговской ТЭЦ сейчас тариф равен 39,42 грн (без полотенцесушителя) и 42,45 грн (с таковым). С 1 июля он вырастет до 69,35 грн и 75,11 грн соответственно. Если счетчиков нет, то сегодня ТЭЦ оперирует следующими цифрами: 137,97 грн и 148,58 грн с каждого человека в месяц. С 1 июля будет рост до 242,72 грн и 262,88 грн соответственно. Здесь более резкий скачок – на 76–68 %.

Стоит отметить, что окончательно тарифы еще не утверждены. Повышение стоимости коммунальных услуг пока только в проекте. Приведенные цифры – ориентировочные, но, вероятно, весьма близки к тем, которые будут приняты в итоге.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18562.html

Работодатели должны черниговцам 14 миллионов

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Более 14 миллионов гривен составляют долги перед наемными работниками Чернигова по состоянию на 1 мая текущего года.

Всего работодатели 25 проблемных предприятий не рассчитались на 14 миллионов 150 тысяч 100 гривен.

Интересно, что более половины (а именно 14 из 25) – экономически активные предприятия, продолжающие свою деятельность. Они накопили долгов на 7,6 миллионов.

Три предприятия-банкрота (долг – 4,3 миллиона) и 8 предприятий, не ведущих в данный момент деятельность (2,1 миллиона) на этом фоне выглядят скромнее.

Кстати, среднемесячная заработная плата в Чернигове по итогам первого квартала 2016 года составила 3549 гривен.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18561.html

Большевистские стелы на Болдиной горе в Чернигове необходимо демонтировать

Новости Чернигова и области 02.07.2016 в 15:23

Так считают активисты нескольких общественных и политических организаций. Они подписали соответствующее обращение в адрес городского головы Владислава Атрошенко, который ранее пообещал оставить барельефы в покое.

Владислава Атрошенко просят придерживаться законодательства о декоммунизации представители более 10 организаций. Они напоминают, что демонтаж двух советских стел на Болдиной горе – требование закона.

В тексте обращения говорится о том, что небольшая группа людей на прошлой неделе помешала соблюдению закона – коммунальщики смогли снять лишь один барельеф из двух. Более того – Владислав Атрошенко пообещал протестующим вернуть ее на место .

Теперь активисты требуют завершить начатое и передать стелы в исторический музей.

Под обращением подписались председатели областной ораганизации Народного Руха Украины, областного объединения Всеукраинского общества «Просвіта», областной организации ОУН и обласного отделения Всеукраинского обїединения ветеранов.

Они требуют не только выполнить закон о декоммунизации, демонтировав два объекта, но и проверить информацию о том, что среди «защитников» барельефов была чиновница горсовета – заместитель начальника управления транспорта Наталия Сикач.

Ранее сообщалось, что он якобы подписалась под ультиматумом в адрес мэра с тербованием оставить большевистские стелы на месте вопреки закону. Активисты считают, что тем самым чиновница нарушила Присягу должностного лица местного самоуправления.

Подписанты просят также сообщить дату окончательного демонтажа объектов и готовы оказать помощь для обеспечения порядка на месте событий.

Вместо двух демонтированных стел, одна из которых посвящена октябрьскому перевороту 1917 года, а другая – оккупации большевиками Украины, предложено по результатам конкурса установить барельефы, посвященные истории казачества и Героям боя под Крутами.

Позже стало известно, что с таким же обращением в адрес городского головы выступило почти полтора десятка общественных организаций, среди которых, в частности: Первая Черниговская Сотня, Самооборона Майдана, Вільні люди, Всеукраинский центр помощи участникам АТО, Единый волонтерский центр и др.

Читайте больше на http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-18560.html

Назад | Вперед